Деякі лікарські препарати, які позбавляють від однієї проблеми, можуть привести за собою іншу, не менш небезпечну, кажуть медики. Так, виявилося, що до таких відносяться і одні з найпопулярніших таблеток для профілактики серцевих захворювань.

Недавнє дослідження показало, що люди, які приймають статини в надії знизити ризик серцево-судинних хвороб, можуть підвищити ризик розвитку цукрового діабету – смертельної недуги, пише Blood sugar. Відзначається, що в США близько 83% пацієнтів у віці від 40 до 59 років приймають статини як найбільш відомі препарати для зниження рівня холестерину, який, у свою чергу, може призвести до інфаркту або ішемічної хвороби серця.

Співробітники Університету штату Огайо, вивчили медичні карти більш ніж 4,6 тис.осіб, які не страждали на діабет на момент початку дослідження, але мали ризик серцевих захворювань. 16% учасників приймали статини за рецептом лікаря.

Після врахування таких факторів, як вік, рівень холестерину і тригліцеридів, стать, етнічна приналежність, індекс маси тіла, рівень освіти, кількість відвідувань лікаря і окружність талії, вони виявили, що у людей, які приймають статини, в два рази частіше діагностується діабет, ніж у тих, хто не приймає препарат.

Вчені кажуть, що ефект з часом тільки посилюється, і у тих, хто приймав статини протягом двох років або довше, ймовірність розвитку діабету була більш ніж в три рази вище. Тим, хто приймав статини, доводилося боротися з різкими стрибками цукру в крові і ускладненнями діабету, які впливають на багато життєво важливі органи.