Питання про те, як наблизитися до довголіття, оповитий великою кількістю порад різних фахівців. Стало відомо про одні з найпростіших і доступних способах.

Американські вчені провели дослідження і вивчили вплив середземноморської дієти на тривалість життя, передає Express. У науковій роботі зазначалося: «Дієтичні моделі і фактори способу життя пов’язані зі смертністю від ішемічної хвороби серця, серцево-судинних захворювань і раку, але лише деякі дослідження показали вплив цих факторів в поєднанні».

У дослідження були включені дані про 1507 чоловіків і 832 жінок у віці від 70 до 90 років з 11 європейських країн. Дослідження показало, що, роблячи вибір на користь більш різноманітної дієти, включаючи середземноморську, ризик передчасної смерті був знижений, а також знижений ризик розвитку раку, метаболічного синдрому, серцевих захворювань, депресії і погіршення стану мозку.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік

Крім того, вчені прийшли до того, що щасливі люди можуть жити на 18% довше, ніж їх менш щасливі «колеги». Експерти радять знайти хобі, які приносять радість. Вони можуть включати в себе творчу роботу, волонтерство, проведення часу з тваринами, фізичні вправи і медитацію. Також для наближення до довголіття, кажуть фахівці, слід відмовитися від шкідливих звичок-алкоголю і куріння. За словами дослідників, чотири фактори, сукупність яких була вивчена в роботі, може продовжити життя на 10 років.