Артрит є хронічним захворюванням, яке викликає біль і скутість суглобів. При загостренні недуга може значно позначитися на якості життя.

Відомо, що є продукти, які здатні посилити симптоми цього захворювання, наприклад, гостра і жирна їжа, солодкі газовані напої. Таку їжу краще виключити з раціону харчування, а замість неї додати більше протизапальних інгредієнтів.

В одному дослідженні, опублікованому в Annals of Nutrition and Metabolism, вчені з’ясували, що підвищене споживання чаю може полегшити симптоми ревматоїдного артриту (РА).

Всього було обстежено 733 пацієнта з РА. Активність захворювання оцінювалася за показником швидкості осідання еритроцитів. Це аналіз крові, який може визначити запальну активність в організмі.

Кількість і види випитого чаю самостійно записувалися в спеціальні анкети, які пізніше були проаналізовані разом з результатами аналізів крові. Виявилося, що у тих, хто пив більше 750 мл чаю в день, активність ревматоїдного артриту була нижчою.

Зелений, чорний і білий чаї багаті поліфенолами-органічними сполуками, які мають сильну протизапальну дію, пояснює Arthritis Foundation. При цьому, найкориснішим при ревматоїдному артриті вважається зелений чай.

Він ефективно зменшує запалення і уповільнює руйнування хрящів. За рахунок антиоксиданту, званого епігаллокатехін-3-галлат (EGCG), блокується пошкодження суглобів у людей з РА.