Народження дитини дуже змінює тіло жінки. Про це рідко говорять, адже подібні зміни можуть налякати і навіть спонукати ніколи не народжувати. Однак попереджений, значить, озброєний.

Збільшується розмір взуття

Згідно з дослідженням, розмір стопи може збільшитися від 2 до 10 мм. За статистикою, з такою зміною після пологів стикаються 70% жінок. Примітно, що на розмір взуття впливає тільки перша дитина.

Розширення грудної клітини

Це досить дивовижна зміна, але це так. Якщо дитина велика, то грудна клітка розширюється. Різниця може становити цілий розмір одягу.

Стегна стануть ширше

За рахунок гормону релаксину розслабляються зв’язки в області зчленування тазових кісток. З-за цього відбувається розширення стегон. Це потрібно для правильних пологів. Але після пологів у деяких жінок така зміна проходить.

Колір волосся і очей може змінитися

За словами вчених, після пологів можлива зміна кольору волосся і очей. Це може бути пов’язано з грою гормонів, зокрема, меланіну. Для одних зміни будуть тимчасовими, а для інших – постійними. Іноді жінки після пологів сивіють.

Зміняться смаки

Після пологів багато жінок змінюють свої смакові переваги. Наприклад, замість солодкого їм хочеться кислого або гострого. Причина може бути тією ж: справа в гормонах.

Стане більше поту

У жінки, яка народжувала підвищується пітливість. Як правило, це трапляється у вигляді раптових нападів, які відбуваються по ночах. Це може статися через зниження рівня естрогену в крові. Це цілком природний процес, хоча іноді підвищена пітливість трапляється через порушення роботи щитовидної залози.

З’являються алергічні реакції

У молодих мам можуть утворюватися алергії. До причин відноситься те, що імунна реакція стає не здатною пригнічувати реакції. Організм буквально шукає ті речі, які стануть для нього провокуючими.

Татуювання псуються

Татуювання, особливо на животі, можуть зіпсуватися. Також відбуваються зміни на стегнах, грудях, грудній клітині, передпліччях, спині, інших місцях, де утворюються розтяжки.

Джерело: МедікФорум