Міжнародне дослідження показало, що регулярні тренування скорочують ризик пухлин молочних залоз. Воно проводилося вченими з Австралії, Великобританії та США.

Спостереження за участю понад 100 000 жінок встановило, що більший час тренувань і менший у сидячому вигляді знижує ризик пухлин молочної залози. У ході цієї роботи використовувався генетичний аналіз для встановлення причинно-наслідкових зв’язків між рівнем спорту та ймовірністю появи підступних пухлин. Загалом у дослідженні взяли участь 130 957 жінок, і 76 505 із них зіткнулися з раком молочних залоз.

Колишні роботи вже демонстрували зв’язок між тренуваннями та раком, але не саме причинно-наслідковий. Тобто, підтвердити, чи правда навантаження зменшують ризик раку, чи на це впливають інші фактори, оскільки людина, яка займається спортом, традиційно більш уважна до свого здоров’я.

Вчені довели наявність причинно-наслідкового ефекту. Фізична активність реально зменшувала ймовірність всіх типів пухлин молочних залоз, як показала менделєєвська рандомізація, за допомогою якої і було виявлено причинно-наслідковий зв’язок. Ця технологія враховує генетичні версії як заміну певних рис – у нинішній роботі рівня навантажень і часу без рухів.