Солодке та борошняне краще не вживати у вечірній час, така їжа шкодить природним механізмам сну та провокує проблеми із важким засинанням, безсонням, констатують лікарі.

Думка про те, що солодка вечорами порушує механізми нормального сну, прозвучала в інтерв’ю лікаря-терапевта та дієтолога Наталії Лазуренко. Медик пояснила, що рівень енергії та тонус людини, її настрій та якість сну багато в чому залежать від гормонів, що виробляються організмом. Гормони виділяються у різний час доби у різній кількості. Порушення у цьому гормональному виробництві спричиняють розвиток депресії, апатію та втому, труднощі із засипанням.

Лазуренко наголосила, що на вироблення гормонів впливають харчові звички. У зв’язку з цим медик порадила не вживати деяких продуктів вечорами.

“До них відносяться солодощі, десерти, борошняні продукти”, – перерахувала Лазуренко.

Лікар пояснила, що ввечері організм починає готуватися до сну, і йому необхідно збільшити вироблення основного «сонного» гормону мелатоніну. Солодощі та вироби з білої муки – це багаті джерела швидкої енергії, через яку концентрація мелатоніну знижується. Таким чином, скорочується сонливість, проходить розслаблений стан – людині стає важко нормально заснути.

«Солодкі продукти можна вживати вранці. Протягом дня організм витратити отримані калорії». «Солодкі продукти можна вживати вранці. Протягом дня організм витратити отримані калорії», – дала порада медик.