Постковідний синдром найчастіше виникає через деякий час після завершення лікування коронавірусу вдома або виписки з лікарні. Симптоми цього стану проявляються у деяких людей, які перехворіли від трьох тижнів до півроку після гострої фази. Найчастіше синдром розвивається через чотири тижні. Про це заявила заступник директора з клінічної роботи ФБУН ЦНІІ епідеміології Росспоживнагляду Антоніна Плоскирьова.

За її словами, пацієнти, які перенесли COVID-19 в безсимптомній формі можуть зіткнутися з постковідним синдромом через місяць після завершення лікування, передає РИА Новости.

Експерти кажуть, що вчасно виявити ознаки цього стану дозволяють аналізи крові і сечі. При виявленні синдрому потрібно звернути увагу на показники згортання крові, рівні електролітів і тропоніну, гормонів щитовидної залози, а також вітаміну D.

Читайте також:  Який шампунь викликає випадання волосся у чоловіків

Раніше вірусолог Євген Тімаков попередив росіян про те, що після коронавірусу є ймовірність виникнення тромбозів судин сітківки. Він порекомендував пройти обстеження у кардіолога і невропатолога. У тому числі ця порада стосується і молодих людей.