Найбільш поширеною причиною деменції в молодому віці є хвороба Альцгеймера, при цьому однією з перших тонких змін особистості є поганий настрій. Дослідження Alzheimer’s Research UK продовжує стверджувати, що недоумство у молодому віці може призвести до того, що людина стане дратівливою і втратить впевненість у собі.

Постраждала людина може також виявляти менший інтерес до діяльності, якою вона колись насолоджувалася.

Ранні попереджувальні ознаки недоумства в молодому віці можна легко сплутати з депресією. Прогресуюче захворювання у всіх розвиватиметься з різною швидкістю. Симптоми деменції у молодому віці можуть розвинутись у людини у віці 40, 50 та 60 років.

Благодійна організація вказала, що проблеми з пам’яттю все ще виявляються під час деменції у молодому віці. Втрата пам’яті відрізняється від забудькуватості тим, що перша значно заважає повсякденному життю. Наприклад, людина, яка страждає на втрату пам’яті, може забути нещодавні повідомлення або події і може знову і знову ставити ті самі питання.

Може виникнути почуття замішання, особливо у незнайомих ситуаціях, коли відчуття місця та часу перемішане. Також може розвинутись афазія, коли людям важко підібрати правильні слова для спілкування.

Також можуть виникнути візуальні проблеми; це проявляється у труднощі з розпізнаванням об’єктів та оцінкою швидкості чи відстані.

Що призводить до деменції у молодому віці?

Було виявлено, що кілька генів у головному мозку відіграють роль у накопиченні токсичного білка амілоїду, який порушує обмін повідомленнями у мозку.

Однак у більшості випадків причина «незрозуміла» і, ймовірно, пов’язана з поєднанням генетичних факторів та способу життя.

Фактори ризику:

  • Куріння
  • Вживання понад 14 одиниць алкоголю на тиждень
  • Сидячий образ життя
  • Нездорова дієта
  • Високий рівень холестерину
  • Підвищений артеріальний тиск