Деякі лікарі рекомендують чистити зуби перед сніданком, інші-після.

Звичка чистити зуби допомагає зберегти здоров’я зубів: щоб вони залишалися міцними, не піддавалися карієсу, рекомендується чистити їх двічі на день не менше двох хвилин. Але коли саме?

Чому зуби важливо чистити вранці. Більшість з нас зазвичай має вранці неприємний запах з рота. Його виникнення-це результат діяльності бактерій, що викликають зубний наліт, які швидко розмножуються в роті вночі через зниження рівня вологи.

Ранкова чистка зубів пастою з фтором допомагає позбутися від зубного нальоту і неприємного запаху. До того ж це захищає зубну емаль від кислоти, створюючи бар’єр. Крім того, чищення зубів вранці стимулює вироблення слини, яка допомагає руйнувати їжу і знищувати шкідливі бактерії, що сприяють карієсу.

Чому зуби корисно чистити після сніданку? На думку деяких експертів в області стоматології, чищення зубів після сніданку більш корисна для емалі і загального здоров’я порожнини рота, в іншому випадку на зубах залишаються частинки їжі, що може сприяти зростанню бактерій.

Однак, якщо і чистити зуби після сніданку, слід почекати не менше 30 хвилин після вживання кислої їжі. Хліб, сушені фрукти, цитрусові, кава – все це містить кислоту, так що чистити зубів незабаром після їх вживання не варто, щоб не нашкодити емалі.