Потіти властиво кожній людині. Але іноді це явище приносить істотний дискомфорт. Наприклад, пітливість ніг може бути ознакою різних хвороб. Чому потіють ноги і що з цим робити, розповімо в нашому матеріалі.

Причини, через які потіють ноги

На тілі людини є близько двох мільйонів еккрінних потових залоз, велика частина яких розташовується на підошвах стоп. Навіть у здорової людини виділяється близько 0,5-1 літра поту. А при підвищених фізичних навантаженнях його кількість може збільшитися до 10 літрів в день.

Тому основна причина, через яку посилено потіють ноги, є фізичні навантаження. Це як тренування, прогулянки, так і фізична праця.

Але в більшості своїй проблема не стільки в кількості виділяється поту, скільки в неприємному ароматі, який переслідує людину, коли у нього потіють ноги. Піт складається з води, в якій є наступні речовини: білки, сечовина, жирні кислоти, солі, отруйних речовин і частково компоненти їжі. Іншими словами, те, що їсть людина, буде безпосередньо відображатися на запаху її поту.

Варто зауважити, що запах утворюється в результаті бактеріального розкладання поту. Зрозуміло, аромат у всіх різний. При розкладанні поту утворюється масляна кислота, яка має запах старого сиру або стухлої олії.

Ще однією причиною запах ніг, які потіють, є неправильний догляд за взуттям. У ньому ми знаходимося практично весь день. При утворенні будь-якої нештатної ситуації і стресі виділяється піт, хоча ви цього можете навіть не помічати. Взуття стає мокрим і рідко хто сушить його. Наступного дня воно не встигає просохнути, ми знову одягаємо його. А бактерії накопичуються і починають викликати неприємний аромат. Саме тому не рекомендується носити одне і те ж взуття кожен день. Потрібно або мати кілька пар, завжди сушити взуття за допомогою антибактеріальної сушарки, бажано перевзуватися протягом дня.

Не треба забувати і про жарку погоду. В такі дні ноги будуть потіти набагато сильніше. На жаль, зробити з цим ви самі нічого не зможете.

І більш серйозні причини, чому можуть пітніти ноги, це різні захворювання, наприклад, цукровий діабет, проблеми з щитовидною залозою, варикозне розширення вен. Нерідко жінки в період менопаузи стикаються з пітливістю.

Що робити, якщо ноги сильно потіють?

Дуже часто ноги потіють і не турбують людину. Дискомфорт може виникати, коли ви роззуваєтеся. Якщо ситуація разова, то нічого страшного в цьому немає. Але якщо потіють ноги постійно, викликаючи моторошний дискомфорт, то найкраще звернутися до лікаря. У деяких випадках мова йде про серйозні проблеми зі здоров’ям, тому краще убезпечити себе від подібних ризиків.

Деколи, якщо не вживати ніяких заходів щодо усунення проблеми, то шкіра стоп буде пошкоджуватися, порушиться цілісність. Потім з’являться інші проблеми, наприклад, дерматит, грибок, екзема, мікоз. Дуже часто у людей, яким діагностували онкологію, стикалися з таким симптомом. Також пітніють ноги у тих, у кого змінився гормональний фон, при плоскостопості і деяких інфекційних захворюваннях.

Зрозуміло, якщо у людини сильно потіють ноги, треба звернути увагу на особисту гігієну. Шкіра ступень потребує ретельного догляду, щоб не виникало подібних проблем. Адже на ноги припадає серйозне навантаження, що може стати причиною сильної пітливості.

Якщо гіпергідроз нешкідливий і не завдає шкоди здоров’ю, то виправити ситуацію можна народними методами. Наприклад, використовувати різні присипки, що дозволить заблокувати виділення поту. Але пам’ятайте, що використовувати їх на постійно основі не варто, краще застосовувати кілька разів на тиждень, а потім звести до мінімуму до разу на місяць.

Також можна застосовувати ванночки з морською сіллю, марганцем, який може придушити неприємний аромат. Дитяча присипка теж дуже корисна, так як вона дозволить проводити профілактику грибкових захворювань. Можна використовувати кору дуба, яку подрібнюють до стану пилу і обробляють нею шкарпетки та устілки.

Всі ці заходи дозволять позбутися від пітливості ніг і неприємного запаху.