Хронічне запалення безпосередньо пов’язане з основними смертельними захворюваннями в світі – хворобами серця, раком, нейродегенеративними захворюваннями і захворюваннями кишечника, стверджують вчені.

Запалення є основною причиною майже всіх захворювань людського організму, доводять дослідники в статті, опублікованій на сайті WakingTimes.com. В той же час вони обнадіюють: існують природні способи уникнути запалення.

Запалення – це реакція організму на загоєння після травми, інфікування бактеріями і вірусами. Зазвичай воно характеризується почервонінням, жаром, набряком, болем. Розрізняють два типи запалення – гостре і хронічне. Коли запалення відбувається тільки протягом декількох днів, це називається гострим запаленням. Однак, коли запалення триває протягом декількох місяців або років, це хронічний процес.

Хронічне запалення виникає у відповідь на постійний контакт з небажаними речовинами – наприклад, токсинами від сигарет або надлишком жирових клітин. Людина, яка відчуває хронічне запалення, старіє швидше і легше захворює. Хронічний тип запалення, по суті, смертельно небезпечний, оскільки провокує надмірну активність імунної системи, вимушеної реагувати на запальні процеси. На цьому тлі можуть розвиватися небажані клітинні зміни. Вчені стверджують, що хронічне запалення асоціюється з розвитком хвороб серця, раком, нейродегенеративними захворюваннями і захворюваннями кишечника, погіршенням стану кісток, психічними захворюваннями і хворобами легенів, такими як астма, хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) і інфекції легенів.

Погіршує ситуацію використання сучасних ліків, які викликають побічні ефекти і руйнують мікробіоту кишечника. Це призводить до посилення хронічних запальних процесів.

Як уникнути хронічного запалення? Запалення можна уникнути або запобігти природним шляхом, відзначають в статті експерти. Одним із заходів є вживання природних протизапальних засобів – куркуми, імбиру, меду манука, зеленого чаю, кори білої верби, гвоздики, перцю чилі, чорного перцю, розмарину, кориці. За словами фахівці, ці засоби ефективно борються з хронічним запаленням в організмі.

Інший природний спосіб боротьби із запаленням – дотримуватися протизапального харчування. З раціону повинні бути усунені доданий цукор і рафіновані олії, включені свіжі органічні фрукти і овочі, насіння, боби, паростки, цільні зерна і корисні олії, які багаті омега-3.

Ще одна порада: зменшувати стрес. Стрес викликає дисбаланс в травному тракті, при якому шкідливі бактерії поглинають хороші, що призводить до запалення. Це також підвищує рівень кортизолу, який виснажує імунну систему і призводить до хронічного запалення всіх тканин організму.

«Зниження рівня стресу може зупинити хронічне запалення. Рівень стресу можна знизити, якщо ви будете достатньо спати, їсти здорову їжу і займатися медитацією, фізичними і дихальними вправами», – констатували дослідники.

Джерело: МедікФорум