Багато жінок звертаються до фахівців-онкологів, коли їх рак вже вийшов з-під контролю. У 90% жінок рак яєчників діагностують на самій ранній стадії, але ця цифра різко знижується.

Кожна п’ята жінка в Англії звертається до фахівця, коли рак знаходиться на пізній стадії і пацієнтка занадто хвора, щоб її лікувати. Про це повідомляє The Sun.

40 жінок з 100 виживають при 2 стадії раку яєчників, на пізніх стадіях цей показник знижується до 5%. Однак 20% жінок звертаються за лікуванням занадто пізно, що не дозволяє проводити лікування і використовувати тільки паліативну допомогу.

Співпраця організації Target Ovarian Cancer з урядом і Державною службою охорони здоров’я повинна дати можливість кожній жінці отримати максимально ранній діагноз, каже член організації Ребекка Реннісон.

Лікарі всієї Великобританії старанно працюють над ранньою діагностикою раку яєчників і дають жінкам кращі шанси на виживання, говорить доктор Елісон Вінт, член Консультативної ради з лікування раку яєчників.

Важливим в ранній діагностиці раку є самостійне розпізнавання симптомів, що може гарантувати правильний діагноз якомога раніше.

7 ознак раку яєчників, на які слід звернути увагу:

1. Здуття живота

Тут мова йде про хронічне здуття, яке не залежить від прийому їжі.

2. Біль в області живота або тазу

Варто звернути увагу на болі, які ви відчуваєте регулярно.

3. Швидке відчуття ситості під час їжі

Погіршення апетиту може говорити, що щось не так.

4. Часте сечовипускання

Якщо ви мочитеся часто без видимої причини, варто перевіритися.

5. Болі в спині

Якщо вас турбують болі в спині, обов’язково зверніться до свого лікаря якомога швидше.

6. Зміна в режимі випорожнення

Якщо ви несподівано стали бігати в туалет п’ять або шість разів, це ознака того, що щось не так.

7. Незрозуміла втрата ваги

Якщо ви не намагалися активно скинути вагу і виявили, що раптово схудли, це поганий знак.

Втрата ваги – дуже поширений симптом у людей з раком, може бути однією з причин, по якій звертаються до лікаря.

Якщо ви не дотримуєтеся дієти і втрачаєте більше 5% свого нормального ваги за один місяць або 10% за шість місяців, ваш лікар повинен з’ясувати причину говорить Cancer Research UK.

Також багато із симптомів можуть бути помилково прийняті за синдром роздратованого кишечника або передменструальний синдром, тому рак яєчників так важко діагностувати на ранній стадії.

Джерело: Обозреватель