За словами дієтолога Маргарити Корольової, такий напій як солодкий чай може виявитися небезпечним для людей із застудою, оскільки він схильний уповільнювати процес одужання від інфекції.

Під час застуди хворим лікарі завжди рекомендують пити більше рідини – це активізує кровотік, лімфу, метаболічні процеси, допомагає організму позбавлятися потенційно токсичних для нього компонентів. Однак не всі напої будуть корисними під час застуди – про це закликала пам’ятати відомий дієтолог Маргарита Корольова.

Королева констатувала, що людям із застудними захворюваннями не слід пити чай із доданим цукром, як і загалом солодкі напої. Їхнє пиття пригнічує імунні реакції і може заважати нормальному одужанню.

«Цукор, який потрапляє до шлунково-кишкового тракту, підживлює патогенну мікрофлору, особливо кандидозну, і тим самим пригнічується імунітет. Процеси бродіння, що відбуваються в кишечнику, гальмуватимуть імунітет», – пояснила медик.

Говорячи про ті напої, які справді будуть корисними для тих, хто застудився, Маргарита Корольова перерахувала: зелений чай, вода, журавлинний або малиновий морси без цукру.

“Зелений чай містить антиоксиданти, які допомагають організму боротися із захворюванням”, – зазначила вона при цьому.