Професор Семенова: повністю від солі відмовлятися не можна, її головний компонент важливий для регуляції та балансу артеріального тиску.

Учений Анастасія Семенова розповіла в інтерв’ю, чому сіль обов’язково має бути присутня у раціоні харчування – хоча лише в помірній кількості. Саме надмірне вживання найголовнішої у світі спеції є шкідливим для здоров’я, насамперед серцево-судинного.

«Надлишок солі в організмі може призводити до різних захворювань: підвищеного тиску, розвитку серцево-судинних патологій», – зазначила професор Семенова.

Одна з ключових рекомендацій, які дають лікарі гіпертонікам, а також людям похилого віку, – це обмеження споживаної в їжу солі. Однак зведення її кількості до критичного мінімуму або навіть повне вилучення з харчування є надмірним і потенційно небезпечним заходом для здоров’я, наголосила експерт.

За словами вченого, організму потрібна деяка кількість натрію, базового інгредієнта солі.

«Іони натрію у кількості 1,3 грама на добу необхідні для людини. Натрій бере участь у транспорті різних речовин через клітинні мембрани, передачі нервових імпульсів, в регуляції кров’яного тиску, в м’язовому скороченні», – пояснила Анастасія Семенова.

Експерт озвучила кілька рекомендацій щодо споживання солі.

  • Загалом треба прагнути обмеження солі і недосаливать свою їжу.
  • Сільнички на столі стояти не повинно.
  • З раціону краще забрати сильносолоні продукти, такі як чіпси, снеки, копченості.
  • Слід прагнути скорочення кількості солі, що використовується при готуванні; для посилення смаку страв найчастіше використовувати натуральні прянощі – перці, трави.
  • Семенова констатувала, що люди одержують високі дози солі зі звичних продуктів харчування, включаючи хліб, ковбасу, різні готові соуси, напівфабрикати, молочні вироби.