Директор Інституту довголіття Університету Південної Каліфорнії, доктор Вальтер Лонго провів дослідження, в рамках якого опитав людей, вік яких переступив за позначку 100 років.

За словами Лонго, у всіх є одна загальна, характерна звичка – кожен день робити будь-які фізичні навантаження, зокрема, – ходити.

“У Калабрії [Італія] 110-річний Сальваторе Карузо розповів мені, як він ходив кожен день”, – говорить Лонго. За його словами, Карузо йшов в оливковий гай, де працював над рослинами. Про це пише видання Express.

Крім того, від жителів острова Окінава в Японії, які славляться своїм довголіттям, доктор дізнався, що вони кожен день займаються фізичною працею, і майже ніхто не йде на пенсію. Також багато мешканців Окінави практикують Бойові мистецтва, особливо танцювальну версію тай-чи.

За словами Лонго, Не важливо, який вид навантажень ви виконували. Головне вибрати той, що Вам буде подобатися і ефективно зможе вписатися в розпорядок дня. “Важливо займатися спортом, але не перенапружуватися, тому що з часом будуть пошкоджені коліна, стегна і суглоби”, – говорить доктор.