Пройшли через повний курс вакцинації жителі Великобританії, хворі “індійським” варіантом Дельта, в такій же мірі поширюють навколо себе COVID-19, як і нещеплені громадяни. Але щеплення допомагають їм значно рідше хворіти спочатку, як показало дослідження.

Вчені з Оксфордського університету вважають, що колективний імунітет тепер став недосяжним через те, що вакцини істотно не знижують можливості передачі вірусу.

Так, пройшли через обидва компоненти вакцини британці, які все-таки підчепили “індійський” варіант коронавірусу, з таким же ступенем ймовірності демонструють симптоми хвороби і поширюють цей вірус навколо себе, як і невакциновані.

Але отримали ці уколи істотно рідше заражаються спочатку.

Читайте також:  Дієтологи назвали 7 багатих білком продуктів, які потрібно їсти щодня

Правда, у них відзначається в організмі та ж сама вірусна навантаження, як і у невакцинованих. Саме через це заражені люди виділяють таку ж кількість вірусу при кашлі та чханні, незалежно від того, отримали вони щеплення чи ні.

Висновки цього дослідження посилюють аргументи на користь бустерних ін’єкцій або ревакцинації, яку планують запустити у Великобританії цієї осені. Однак дослідження все одно показує, що вже дві отриманих дози залишаються досить ефективними в справі запобігання госпіталізацій і смертності від коронавірусу.

Навіть незважаючи на те, що вірусне навантаження досягає однакового піку у вакцинованих і невакцинованих, є ймовірність того, що отримали щеплення люди очищаються від хвороби набагато швидше. Правда, це необхідно підтвердити в ході досліджень, пише The Daily Mail.

Читайте також:  Лікар попередила про небезпечні наслідки звички спати у сережках