Жирні кислоти омега-3, якими багаті риб’ячий жир, морська риба жирних сортів та багато морепродуктів, стали дуже популярними через їхню користь для серцево-судинної системи. Проте рибу і, тим більше, риб’ячий жир люблять далеко не всі.

Дослідження об’єднаної команди вчених з Іспанії та США, опубліковане в журналі Advances in Nutrition, показало, що рослинна версія омега-3 – альфа-ліноленова кислота (АЛК) теж може захистити здоров’я серця. У ході багатостороннього огляду дослідницька група виявила, що вживання АЛК із різних рослинних продуктів сприяло зниженню ризиків серцево-судинних захворювань та ішемічної хвороби серця.

Також аналіз показав, що альфа-ліноленова кислота надає корисний вплив щодо зниження атерогенних ліпідів, ліпопротеїнів (а саме загального холестерину, холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНГ) та тригліцеридів), запалення та артеріального тиску, пише StudyFinds.

Як зазначають вчені, хорошими джерелами АЛК є багато рослинних олій (насамперед лляна, рапсова, насіння рижика), волоські горіхи, насіння льону. “Рослинна АЛК у вигляді волоських горіхів або насіння льону також може забезпечити переваги для серцево-судинної системи, особливо при включенні в здорову дієту, багату на фрукти, овочі та цілісні зерна”, – пояснює один з авторів дослідження, Пенні Кріс-Етертон з Університету штату Пенсільванія.

Аналіз показав: люди, які повністю уникають риби та морепродуктів, отримують від вживання рослинних аналогів омега-3 навіть більше користі, ніж ті, у чиєму раціоні є риба.

Рекомендація вчених – вживати близько 1,1 г АЛК на день для жінок та 1,6 г на день для чоловіків. Це близько 14 г волоських горіхів або однієї чайної ложки лляної олії.