Вживання кави може приховувати в собі небезпеку для психіки деяких людей – у них напій сприяє появі негативних симптомів психічних розладів.

Вченими американського університету психології була пояснена небезпека кави для деяких людей, про це повідомляє Huffington Post. Фахівці констатують, що сприйнятливість до напою у всіх різна – є ті, хто споживає багато кофеїну, при цьому добре себе почувають і не мають проблем зі сном. Але у деяких напій може викликати неприємні зміни в стані психіки.

“До кофеїну чутливі люди, схильні до тривожного розладу-випитий напій може викликати у них напругу, схожу зі стресом. Така особливість може бути пов’язана з генетичними відмінностями”, – заявила професор Лаура Джуліано.

Читайте також:  Лікар назвала продукти, які уповільнюють старіння

Вона пояснила, що головний компонент кави здатний деактивувати мозкові рецептори, відповідальні за вироблення аденозину – речовини, що знижує енергетичний тонус, сприяє розслабленню і сонливості. Як наслідок, зростають рівні нервозності, тривоги, занепокоєння, емоційної збудженості.

“Подібні стимулюючі ефекти напою можуть викликати або загострювати вже наявні симптоми тривожного розладу у деяких людей”, – сказала Джуліано.

Експертка рекомендує вживати не більше 400 мг кави за добу.