Одночасний прийом двох антибіотиків протягом декількох днів не допомагає вилікуватися, а призводить до зворотного ефекту. Що залишилися в живих бактерії починають прискорено розмножуватися і стають більш агресивними. До такого висновку прийшли британські еволюційні біологи. Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Biology.

При важких інфекціях (туберкульоз, метицилін-резистентний золотистий стафілокок) зазвичай призначають комплексну терапію антибіотиками. Однак довготривалий ефект такої терапії досі не вивчався. Вчені з Ексетерського університету провели лабораторне тестування антибіотиків доксициклін та еритроміцин. Ввівши різні дози цих препаратів у пробірки з кишковою бактерією Escherichia coli, вчені виявили, що протягом 1-го дня 95% бактерій гинули, але наступного дня серед решти бактерій стався демографічний вибух.

Читайте також:  Медики назвали 5 способів, що дозволяють не допустити утворення каменів в нирках

Встановлено, що у бактерій, що вижили після подвійної атаки, з’явилася генетична мутація, яка робить їх стійкими до лікування. Грунтуючись на цих результатах, учені мають намір розробити більш безпечну стратегію боротьби із небезпечними бактеріями.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News