Нове дослідження вчених з Гарвардської медичної школи спонукало їх зробити висновки про шкоду сну в літаку. У важких випадках це загрожує розривом барабанної перетинки і втратою слуху.

Зокрема, автори дослідження заявили про те, що пасажирам небезпечно спати під час зльоту і посадки літака. В результаті такого сну високий ризик постраждати від баротравми вуха, стверджують фахівці.

Як відомо, при зльоті і посадці літака у людей закладає вуха – так проявляється різниця в тиску всередині і зовні вух. Усунути дискомфортний стан допомагає позіхання. Як пояснюють медики, у позіхаючої людини у вусі відкривається євстахієва трубка, що забезпечує проходження повітря в барабанну порожнину і нормалізує тиск.

Читайте також:  Дослідження: про що люди шкодують найчастіше

Вчені з Гарварду заявили: коли людина в літаку спить, вона не може позіхнути. В результаті блокується вушний канал, що стає передумовою для баротравми вуха.

«Незначні баротравми можуть протікати безсимптомно, однак на їх тлі починають розвиватися симптоми отиту через проникнення інфекцій в ушкоджене місце барабанної перетинки. Важка баротравма призводить до повного розриву барабанної перетинки та втрати слуху», – застерегли дослідники.

Джерело: MedikForum