Ті люди, які звертаються до лікарів зі скаргами на часто виникаючі болі в області підшлункової залози і печінки, можуть почути від них конкретне застереження: якщо хочете жити без болю довго – відмовтеся від використання соняшникової олії.

Медики рекомендують замінити оливковою олією соняшникове, так як воно корисніше, а також сприятливо впливає на весь організм людини. Крім того, при використанні оливкової олії, споживання рослинної олії в цілому скорочується в рази.

Соняшникова олія ховає у собі небезпеку під назвою бензопірен, а крім цього в ньому міститься у великій кількості пальмова олія, повідомляють вчені. Сам бензопірен являє собою хімічну речовину з роду вуглеводів, який є канцерогеном. Соняшник накопичує в собі важкі метали, пестициди, кадмій, а також гербіциди. Це і пояснює появу бензопрена в процесі сушіння і обсмажування насіння соняшнику.

Також відомий той факт, що в процесі приготування воно змінює свій хімічний склад, і в ньому утворюються токсичні речовини, які потрапляють в їжу.

А вторинне використання соняшникової олії для приготування їжі провокує не тільки розвиток онкологічних захворювань, але і хвороб головного мозку, таких як хвороби Паркінсона і Альцгеймера. Це обумовлено появою альдегідів в результаті розпаду жирних кислот, які містяться в маслі, оскільки деяка частина з них випаровується, а деяка частина залишається і після процесу смаження.