У ці дні одним з головних героїв казахстанських ЗМІ став 20-річний житель Атирауська області, Нуржан Уркешбаев, відомий в країні як юний старець. Нуржан страждає від рідкісної генетичної патології – прогерії, перетворюючої дитячі обличчя в лякаючі старечі маски.

Вперше ім’я Нуржан Уркешбаева з’явилося в пресі в 2000 році, але для хлопчика – старого тоді практично нічого не змінилося. Лікарі наполягали, що оперувати дитину рано, організм повинен сформуватися остаточно. Можливо, за десять років, що минули з тих пір, про Нуржане забули б зовсім, але хлопець сам нагадав про себе, зателефонувавши на телевізійне шоу. Після появи в ефірі юнаки з особою 70-річного старця знайшлися спонсори для оплати необхідних медичних процедур, і три тижні тому алматинський хірурги прооперували його.

Лікарі зізналися, що це перший їхній пацієнт з синдромом прогресуючого старіння. Підготовка до операції по омолодженню була довгої та кропіткої, а сама процедура тривала п’ять з половиною годин. Уркешбаеву підтягнули шкіру шиї, чола, століття, реконструювали вуха. «Нашою метою було змінити зовнішність в кращу сторону і, тим самим, покращити якість життя молодої людини. Тут не передбачалося підвести до ідеалу краси, такого не буває », – розповідав про свою роботу пластичний хірург Болат Баиров. Але навіть, незважаючи на те, що лікарі не прагнули зробити обличчя насамперед красивим, свого власника воно потрясло.

– Я на початку боявся, як і будь-яка людина, але те що я побачив – не повірив своїм очам. Про таке я навіть не мріяв!, – Зізнався схвильований Нуржан. Те, що зробили лікарі, дійсно вражає: їх пацієнт вже не виглядає таким глибоким старцем як раніше.

Втім, повторні візити до лікарів ще чекають. Через два місяці хірурги проведуть юному старцю додаткові маніпуляції з омолоджування обличчя.

Нуржан народився в 1991 році нормальною зовні дитиною. Перші ознаки старіння на обличчі малюка почали помічати в 4-річному віці: у нього витягнулися мочки вух і стала опухати шкіра біля очей. Батьки водили сина по народних цілителів, однак ті нічим допомогти не могли: хлопчик стрімко старів, і до 6 років його личко спотворили абсолютно старечі зморшки.

Сім’я Нуржан вважає прогерію результатом впливу розташованого неподалік військового полігону, де в радянський час проходили випробування балістичних ракет. Проте вчені не знаходять прямого зв’язку між полігоном і передчасним старінням Нуржан.

За словами медиків, зараз стан організму молодої людини відповідає 38 – 40 рокам. При обстеженні у нього був виявлений цілий букет дорослих хвороб: ерозійний гастрит, холецистит, проблеми з серцем, гіпертензійного синдром та інші. Лікарі не залишають надії допомогти своєму унікальному пацієнтові: за умови, що спонсорська та благодійна допомога виявляться достатніми, Нуржан в разі необхідності може отримати направлення в закордонні клініки.