Чому мускули – не показник здоров’я, і чому тіло схильне набирати жир, а не м’язи? Чи правда, що люди в минулому виглядали, як Тарзан або Конан?

Як тренуються Конан і Тарзан?

Як сучасний, так і класичний кінематограф досить серйозно спотворив наші погляди на те, як виглядали люди кілька століть тому. Нам здається, що в минулому чоловіки були підтягнутими і мускулистими, оскільки вони багато бігали і билися.

Думаючи про традиційну чоловічу статуру, багатьом уявляється такий собі Тарзан або Конан – накачаний атлет з білими зубами, ідеальною шкірою обличчя і епілірованним волоссям на грудях. Але навіть ця фраза підкреслює очевидну абсурдність думки.

Як накачати м’язи і спалити жир?

На жаль, в нас досить глибоко засіла сама ідея того, що мускулистість і підтягнутість – це природно, і що здоровий чоловік зобов’язаний так виглядати. Причому, на увазі мається саме поєднання м’язів і рельєфу – такий чоловік накачаний, але при цьому не має жиру.

У гонитві за цією ідеальною картинкою, яка сприймається як максимально природне зображення «воїна» або «мисливця», і вчиняється більшість помилок тренінгу. Але гірка правда в тому, що чоловік ніколи не виглядав так, як виглядає зараз.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Традиційний обмін речовин

Обмін речовин людини формувався протягом тисяч років під впливом традиційного способу життя і клімату. Очевидно, що європейці переживали зиму з обмеженням доступу до продуктів, і їм доводилося голодувати або істотно скорочувати раціон.

Всього кілька століть тому зайва вага зовсім не сприймалася як проблема, вона сприймався як перевага: худий чоловік міг протриматися без їжі кілька тижнів, а огрядний – цілі місяці. Причому, на увазі мається виключно жир, а не м’язи.

Чому м’язи не потрібні організму?

При побудові м’язова тканина вимагає багато енергії і нутрієнтів, їй також необхідна певна енергія для підтримки, – але при всьому при цьому, при розпаді м’язова тканина дає в два з половиною рази менше енергії в порівнянні з жировою тканиною.

Зайва м’язова тканина – незручність для організму. Наївно думати, що людям потрібна сила для перетягування каменів. Людині важливо було бути швидким і розумним, а не великим і неповоротким. Правда в тому, що великий біцепс заважає метанню списа.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Чому африканці інші?

Враховуючи два цих факти – що організму важливо запасати жир, але йому не потрібні м’язи – і формувався обмін речовин. По суті, худі і м’язисті люди просто не пережили б холодну європейську зиму, і, в особливості, довгу російську.

При цьому, в інших кліматах формувався інший обмін речовин й інша статура-африканських націй і предкам доколумбових цивілізацій, що населяли завжди теплу Південну Америку, не були потрібні накопичення жиру, і це позначилося на зовнішньому вигляді.

Худорба – не ознака здоров’я

Для європейця низький рівень підшкірного жиру – прямий сигнал організму про те, що наступили голодні часи, і необхідно включати режим виживання. У тому числі, організм обмежує лібідо – які можуть бути діти, якщо нічим харчуватися.

Тільки прийом спеціальних препаратів дозволяє «обдурити» організм, і відключити механізми захисту, спрямовані на те, щоб вижити. Адже століттями і тисячоліттями люди не сиділи на дієтах і не намагалися позбутися від жиру заради «плоского живота».

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Як тренуються спортсмени?

Якщо дивитися на ситуацію з точки зору, описаної вище, то ті європейці, хто легко набирає м’язи, але не здатний набирати жир – свого роду генетичні відхилення. В цьому випадку виходить, що більшість моделей – люди з неправильною генетикою.

Крім цього, не намагайтеся порівнювати себе зі спортсменами – вони виглядають так не тому, що займаються певним чином, вони займаються так, оскільки вони спочатку мають іншу генетику і спочатку виглядають не так, як звичайні люди.

Створюючи мускулисте і підтягнуте тіло, пам’ятайте, що цей стан дуже нетиповий для організму, і що ви боритеся зі своєю природною фізіологією. Саме тому такі «ненатуральні» речі, як спортивне харчування – це просто необхідність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕНЕТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ

ЯК НАКАЧАТИСЯ ВДОМА?

ЯК ПРАВИЛЬНО КАЧАТИ ПРЕС