Чорна кава покращує когнітивні здібності, допомагає травленню, а також діє як протизапальний засіб. При цьому, якщо вибрати невідповідні час і обставини для її вживання, можна завдати тільки шкоди організму.

Дієтологи розповіли, коли необхідно відмовитися від чашки цього ароматного напою.

Так, не радиться пити каву після полудня. Відзначається, що це може порушити режим сну. Щоб відчувати себе бадьорим протягом дня без денної “підзарядки”, фахівці рекомендують замінити традиційну гарячу каву вранці на холодну. Справа в тому, що для її приготування потрібно більше кавової гущі, а значить в ній більше кофеїну.

Краще не пити каву, якщо вже випито дві або три чашки. За словами дієтологів, надлишок цього напою може привести до зневоднення організму. Також фахівці порекомендували робити перерви в щоденному вживанні кави. В

Читайте також:  Чим небезпечний для здоров'я жир навколо живота, крім зайвої ваги

они пояснили, що рівень енергії від нього підвищується за рахунок активності центральної нервової системи, яка стимулюється гормонами (наприклад, адреналіном) і нейротрансмітерами. Але організм має властивість звикати до них, що в подальшій зажадає для досягнення того ж ефекту більше кави.

Крім цього, людям з підвищеним холестерином варто звертати увагу на тип напою. Так, фільтрований кави надає нейтральний вплив на рівень ліпідів. У свою чергу, нефільтрований або віджатий, навпаки, здатний підвищити рівень так званого «поганого» холестерину (ЛПНЩ), пише MSN.