У невеликій кількості такий напій, як кава, зазвичай корисний. Але пити її занадто багато шкідливо з різних причин. Надлишок кофеїну негативно впливає не тільки на серце і судини.

Він, як з’ясували дослідники з Університету Південної Австралії, може бути пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку остеопорозу – захворювання, що характеризується зниженням щільності і міцності кісток.

Вчені виявили, що високі дози кофеїну (від 800 мг), що вживаються протягом шести годин, майже вдвічі збільшують кількість кальцію, який виводиться з організму, пише NewsBindung.

За словами одного з авторів дослідження, доктора Хейлі Шульца, у людей, які споживають 800 мг кофеїну протягом дня, рівень кальцію в сечі збільшується на 77%. Це створює його потенційний дефіцит в організмі, який може негативно вплинути на стан кісток.

Його колега, доктор Стефані Рейтер Ланге зазначає, що середнє щоденне вживання кофеїну становить близько 200 мг – це приблизно дві чашки кави.

Однак в деяких випадках небезпечною кількістю може бути і менше, ніж 800 мг. У групі ризику підлітки, яким необхідно більше кальцію, спортсмени, що вживають кофеїн для підвищення працездатності, а також жінки в постменопаузі, у яких часто спостерігається низький рівень кальцію в крові через гормональні зміни і недолік щоденного споживання цього мікроелемента з їжею.