Консервований тунець користується популярністю в багатьох країнах світу. Тунець – один з кращих джерел біологічно активних, протизапальних і корисних для серця жирних кислот Омега-3.

Але, незважаючи на корисні властивості тунця, він буває небезпечний – часте вживання в їжу такої риби здатне нашкодити здоров’ю через високий вміст в ній ртуті, повідомляє сайт Eat This, Not That. Фахівці визначили, які наслідки можуть чекати любителів тунця.

Фертильність

Дослідження, опубліковане National Library of Medicine, яке провели в 2019 році показало, що ртуть може викликати порушення репродуктивної функції. Лікарі рекомендують вибирати рибу, в якій вміст цієї речовини буде мінімальним, наприклад, лосось.

Читайте також:  Стало відомо, чому повним людям не варто худнути за допомогою спорту

Кров’яний тиск

Ртуть, при попаданні в організм, може привести до підвищення кров’яного тиску, рівня холестерину і спровокувати серцевий напад, з’ясували вчені. Фахівці радять обмежити вживання консервованого тунця і намагатися урізноманітнити раціон, додаючи в їжу як морську, так річкову рибу.

Пам’ять і зір

Отруєння ртуттю також може викликати втрату пам’яті і зору у дорослих. Крім того, може виникнути тремор, оніміння кінцівок, проблеми при ходьбі, порушення координації і м’язова слабкість.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News