ГоловнаНовини Здоров'яЧому з’являються зморшки

Чому з’являються зморшки

Чому в одних з’являються зморшки в 30, в інших їх немає і в 45: генетика, спосіб життя, правильне харчування?.. Як потрібно жити, щоб шкіра не втрачала пружність і свіжість?

поява зморшок

Як дорослішає шкіра

Шкіра людини – дзеркало не тільки віку, а й загального стану організму. У маленької дитини вона тонка, ніжна, легко ранима. Епідерміс в 2-3 рази тонше, ніж у дорослого, роговий шар розвинений слабо, зате підшкірно-жирова клітковина в кілька разів товстіша, ніж у дорослого.

У дітей шкіра більш рясно забезпечується кров’ю, судини її розширені, проникність судинних клітин підвищена. Все це призводить до запальних процесів з розвитком набряку, пухирців, пухирів. Процеси терморегуляції і потовиділення у них недосконалі, діти легко перегріваються (ось чому дітей треба одягати на 2-3 порядки легше, ніж дорослого), потіють, тому в них легко виникають пітниця, попрілості, гнійнички.

До 6-8 років шкіра дитини за будовою і функціями наближається до шкіри дорослого.

будова епідермісу

Будова епідермісу

І далі, з роками в структурі шкіри відбуваються вікові зміни, поступове зів’янення, обумовлене:

 • зменшенням її кровонаповнення;
 • ослабленням і частковою атрофією функцій потових і сальних залоз;
 • втратою шкірою природної здатності утримувати вологу (і тому вона стає нееластичною, сухою і млявою, втрачає пружність);
 • атрофією стоншеної шкіри, що нагадує цигарковий папір;
 • стоншенням підшкірної жирової клітковини, місцями повним зникненням (змінюється овал обличчя);
 • появою на сухій, нерівномірно пігментованій шкірі ороговілих ділянок – старечих кератом;
 • погіршенням кольору шкіри, вона покривається дрібними і глибокими зморшками, легко дратується і травмується;
 • погіршуються процеси регенерації, що призводить до повільного загоєння ран;
 • в результаті підвищеної ламкості стінок судин при найменшій травмі і без неї виникають крововиливи в шкіру.
Читайте ще:  Вчені з'ясували, хто схильний до інсульту

зморшки на лобі

В залежності від стану вашого організму і способу життя ці зміни можуть бути помітні раніше або пізніше і більше або менше.
Старіння організму і всіх його органів і систем (а шкіра, як ви пам’ятаєте, – це окремий орган) обумовлено внутрішніми і зовнішніми причинами.

Фізіологічні причини старіння

Генетично запрограмована тривалість життя наших клітин: вважається, що клітини можуть ділитися обмежену кількість разів, що пояснює “запрограмованість” старіння і те, що хто-то в 50 виглядає свіжо і моложаво, а хтось вже 25 вважає зморшки.

Гормональний фактор: вагітність, що супроводжується підвищеним виділенням жіночих статевих гормонів, омолоджує організм, а менопауза, коли кількість цих гормонів набагато зменшується, навпаки, прискорює процеси старіння.

Читайте ще:  Названо 5 простих правил для довгого здоров'я серця

Зниження імунної функції організму внаслідок поганої екології призводить до дефекту захисних функцій і різних збоїв у процесах регенерації клітин, клітини оновлюються рідше, шкіра стоншується, і набуває сірий старечий відтінок.

Хвороби всього організму, а також вжиті для їх лікування препарати, відбиваються на шкірі, прискорюючи відмирання.
Погане і нерегулярне харчування позначаються на стані шкіри.

Сувора постійна дієта, позбавляючи шкіру необхідних поживних речовин, що може призвести до съеживанию шкіри і утворення зморшок.

носогубні складки

Зовнішні причини старіння шкіри
 • Шкідливе ультрафіолетове опромінення (пошкоджує клітини епітелію, сприяє утворенню вільних радикалів, руйнує водно-жирову плівку); вважається, що в 80% випадків руйнування колагенових і еластичних волокон і як наслідок – поява зморшок – викликано саме ультрафіолетовим випромінюванням.
 • Метеорологічні фактори (холод, вітер, забруднення атмосфери) зневоднюють шкіру; цьому ж сприяє сухість у квартирі, недолік вологи.
 • Фактори, пов’язані з особливостями способу життя (куріння, алкоголь).
 • Стреси (порушується кровопостачання шкіри і утворюються вільні радикали).
 • Косметичні фактори (постійний контакт з агресивними речовинами, застосування невідповідного типу шкіри косметики).
 • Синтетичні матеріали, штучні волокна змінюють хімічні і електричні співвідношення на поверхні шкіри.
 • Посилена міміка призводить до утворення ранніх зморшок, особливо на лобі і носогубной складці.
 • Дефекти зубного ряду, неякісне протезування, поєднане із заниженням або завищенням прикусу, можуть спричинити за собою утворення носогубних складок і зморшок.
Читайте ще:  5 лякаючих симптомів, які насправді нічого не значать

Якщо ви ведете інтенсивний спосіб життя або у вас порушений режим дня, якщо ви курите, а на роботі переживаєте постійний стрес, то, можливо, виявите перші зморшки, навіть не досягнувши 30-річного рубежу.

Однак, як би там не було, але від руйнівного впливу часу ніхто не захищений. Старіють все: хто швидше, хто повільніше. І на певному етапі життя кожна жінка (а останнім часом і багато чоловіків) стикається з проблемою пошуку засобів і процедур, здатних хоча б на час затримати в’янення молодості і краси.

Автор: Надія Гордієнко