Красива і здорова шкіра — це така рідкість… Про те, які можливі проблеми з організмом можна прочитати на шкірі, розповідає дермато-косметолог Надія Червінська.

1. Якщо шкіра придбала жовтуватий відтінок — потрібно терміново обстежувати печінку й жовчний міхур (можливий застій жовчі й запальні процеси).

2. Молочна блідість навіть в сонячні дні може говорити про дві проблеми — анемія, пов’язана з дефіцитом заліза, а також про порушення дихання — хвороби легенів і бронхів. Бажано здати аналіз крові і зробити рентген грудної клітини.

3. Загальна блідість в поєднанні з синюватим відтінком — особливо носогубного трикутника і нігтів — явний сигнал проблем з серцем. Терміново зробити ЕКГ і стрес-тест!

Читайте також:  Стрункі зовні люди фактично можуть страждати на ожиріння

4. “Мармурова” шкіра говорить про ламкість судин і утворення підшкірних гематом.

5. Бліда, в’яла — зовнішній прояв хронічних виснажуючих системних захворювань.

6. Лискуча — ознака невротичних розладів.

7. Червонуваті плями на обличчі і шиї — найчастіше прояв шкірної алергії — харчової або лікарської.

8. Кров приливає до щік і шиї — сигнал схильності до гіпертонії, так званий “апоплексичний тип”.

9. Жирна — прояв гіперфункції сальних залоз або порушення жирового обміну. Добре б обстежити травну систему, щитовидку і зробити розгорнутий аналіз крові.

10. Суха з восковим відтінком — ознака хронічного гастриту, виразки шлунка або 12-палої кишки. Непогано б зробити гастроскопію.
Ділянки сухої шкіри на ліктях — знак загального зниження імунітету і авітамінозу, особливо нестачі вітамінів групи В.

Читайте також:  Надмірний прийом мелатоніну може спричинити 4 проблеми зі здоров'ям

11. Ділянки “гусячої шкіри” — прояв алергії на ліки, миючі засоби або косметику.

12. Бліда, злегка набрякла, особливо на обличчі і литках ніг — сигнал ниркових захворювань і інших неполадок з видільною системою. Потрібно зробити аналіз сечі, біохімію крові та УЗД органів малого таза.

13. Сіра, з землистим відтінком говорить про ниркову недостатність.

14. Горбиста, з нерівним кольором — можливо занедбане хронічне запалення внутрішніх органів (наприклад, сечостатевої системи), хронічна інтоксикація.