Вівсянка вважається одним з найпопулярніших сніданків. Вона містить безліч корисних елементів, в тому числі клітковину, а також допомагає надовго зберігати відчуття ситості. Існують різні види вівсянки, проте вчені визначили один з найкорисніших.

Йдеться про пророщених зернах вівса. Детальніше про це розповіла дієтолог Гарвардського медичного центру Beth Israel Deaconess Крістіна Сечінаро.

За її словами, пророслі зерна – це цільнозернове насіння, яке тільки почали проростати. Щоб зібрати проростки в потрібний момент в процесі вирощування, цільнозернове насіння зазвичай замочують, а потім вирощують в середовищі з контрольованою кількістю тепла і вологи.

У бесіді з Harvard Health Publishing фахівчиня зазначила, що пророслі цільні зерна і звичайні цільні зерна містять одні й ті ж поживні речовини, але в різних кількостях. Однак пророслі зерна мають багато переваг для здоров’я.

Читайте також:  Пенсіонерам порадили більше рухатися, щоб уникнути недоумства

“Процес пророщування руйнує частину крохмалю, що збільшує відсоток поживних речовин. Він також розщеплює фітат, форму фітинової кислоти, яка зазвичай знижує засвоєння вітамінів і мінералів в організмі”, – сказала Сечінаро і додала, що в результаті пророслі зерна містять більше доступних поживних речовин, ніж зрілі зерна.

Крім того, ці поживні речовини включають фолієву кислоту, залізо, вітамін С, цинк, магній і білок. Пророслі зерна також можуть містити менше крохмалю і їх легше перетравлювати, ніж звичайні зерна.