Є ряд причин, за якими шкіра голови починає лущитися і свербіти. І ситуація тільки посилюється, якщо використовувати деякі засоби по догляду за волоссям. Як впоратися з проблемою і що використовувати, розповіла провідний трихолог Англії.

Як пояснила трихолог Анабель Кінгслі, шкіра голови не відрізняється від тієї, що на тілі людини. Відповідно, і свербіж з’являється з одних і тих же причин. Наприклад, виною тому може бути зміна сезону, центральне опалення і холодне сухе зимове повітря, пише Stylist.

Крім цього, можливі різні захворювання, пов’язані зі шкірою. Наприклад, свербіж може бути наслідком контактного дерматиту, який викликаний алергеном або подразником. Нерідко зустрічається псоріаз, який ще супроводжується відчуттям стягнутості шкіри. Фолікулітом називають запалення фолікул.

Читайте також:  Лікарка пояснила, яке вживання кави є неправильним

Найчастіше свербіж виникає через лупу і себорейного дерматиту. Відзначається, що це не наслідок сухості шкіри голови. Навпаки, проблема в її жирності. Кінгслі пояснила, що ці стани виникають, коли мікрофлора шкіри голови стає незбалансованою і деякі дріжджові грибки розростаються. Це змушує клітини шкіри відтворюватися швидше, ніж зазвичай, що призводить до появи «пластівців» лупи і подразнення.

Причина розростання дріжджів може бути результатом ряду факторів. Сюди відносяться стрес, молочна дієта або нечасте миття шампунем. Справа в тому, що дріжджі процвітають в масляному середовищі. Кінгслі радить лікувати захворювання шкіри голови за допомогою постійного щоденного використання продуктів місцевої дії. Вона порівняла цей процес з лікуванням прищів. Зокрема, трихолог порадила підібрати для шкіри голови шампунь і тонік, а також маску.

Читайте також:  Певний тип харчування пов'язаний з більш здоровим життям після 50 років

Мити голову рекомендується через день або навіть щодня. Це необхідно, щоб видалити омертвілі клітини шкіри і надлишки шкірного сала на голові. “Якщо ви часто страждаєте від сверблячої і лущиться шкіри голови, вам слід переглянути свій раціон”, – додала Кінгслі. Вона порадила збільшити споживання продуктів, багатих протизапальними омега-3, таких як лосось, сардини, водорості, насіння чіа та насіння льону. Також може допомогти прийом добавок омега-3.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News