Модні нині сандалі для фітнесу можуть привести до важких травм спини, як попереджають експерти. Так що до обіцянок їх виробників потрібно ставитися з великою обережністю.

Останнім часом спортивні сандалі, які імітують ходьбу босоніж по сирій землі, стали надзвичайно популярні. Продажі таких марок, як FitFlop, MBT і Skechers Tone-Up весь час зростають, люди купують мільйони пар подібного взуття. І це не дивно, так як вони дуже прості у використанні і виглядають стильними на вигляд. Крім того, їх виробники обіцяють, що подібні спортивні сандалі допоможуть виправити поставу, поліпшити фітнес-показники організму, знизити болі в спині і збільшити тонус м’язів.
 
Проте всі ці сандалі підходять лише для певних людей, як підкреслюють експерти. У більшої частини даного взуття зона п’яти розташована нижче, ніж мисок. Це створює нестабільну підошву, яка призначена для навантаження на сідничні, литкові і стегнові м’язи. В інших сандалях більш плоска підошва, створена для ефекту “босих ніг”, яка нібито наближає процес ходіння до “натуральної” його формі. В обох випадках це має знизити біль у спині та інших частинах тіла, викликану неправильною поставою.

“Ці сандалі підходять для невеликого числа молодих, сильних і спортивних людей, – вважає фізіотерапевт з Octopus Clinic в Лондоні доктор Люсі Макдональд. – Але якщо ви не відрізняєтеся спортивностью, маєте погану поставу, а також які-небудь проблеми зі стегнами або колінами, то це взуття краще не носити. Воно може викликати болі в спині і колінах, а також розтягнення. Так, сандалі допомагають напружувати м’язи нижньої частини ніг, але це не завжди добре. Ходити в цьому взутті все одно, як постійно забиратися в гору, що викликає додаткове і непотрібне навантаження на м’язи і сухожилля ніг. У результаті з’являється біль і травми “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАДМІРНІ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ДИТЯЧЕ ВЗУТТЯ НА ПІДБОРАХ