ГоловнаНовини Здоров'яЧим небезпечні спортивні сандалі

Чим небезпечні спортивні сандалі

Модні нині сандалі для фітнесу можуть привести до важких травм спини, як попереджають експерти. Так що до обіцянок їх виробників потрібно ставитися з великою обережністю.

Спортивні сандаліОстаннім часом спортивні сандалі, які імітують ходьбу босоніж по сирій землі, стали надзвичайно популярні. Продажі таких марок, як FitFlop, MBT і Skechers Tone-Up весь час зростають, люди купують мільйони пар подібного взуття. І це не дивно, так як вони дуже прості у використанні і виглядають стильними на вигляд. Крім того, їх виробники обіцяють, що подібні спортивні сандалі допоможуть виправити поставу, поліпшити фітнес-показники організму, знизити болі в спині і збільшити тонус м’язів.
 
Проте всі ці сандалі підходять лише для певних людей, як підкреслюють експерти. У більшої частини даного взуття зона п’яти розташована нижче, ніж мисок. Це створює нестабільну підошву, яка призначена для навантаження на сідничні, литкові і стегнові м’язи. В інших сандалях більш плоска підошва, створена для ефекту “босих ніг”, яка нібито наближає процес ходіння до “натуральної” його формі. В обох випадках це має знизити біль у спині та інших частинах тіла, викликану неправильною поставою.

“Ці сандалі підходять для невеликого числа молодих, сильних і спортивних людей, – вважає фізіотерапевт з Octopus Clinic в Лондоні доктор Люсі Макдональд. – Але якщо ви не відрізняєтеся спортивностью, маєте погану поставу, а також які-небудь проблеми зі стегнами або колінами, то це взуття краще не носити. Воно може викликати болі в спині і колінах, а також розтягнення. Так, сандалі допомагають напружувати м’язи нижньої частини ніг, але це не завжди добре. Ходити в цьому взутті все одно, як постійно забиратися в гору, що викликає додаткове і непотрібне навантаження на м’язи і сухожилля ніг. У результаті з’являється біль і травми “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАДМІРНІ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ДИТЯЧЕ ВЗУТТЯ НА ПІДБОРАХ