Вчені заявили, що низький рівень тестостерону може бути пов’язаний з хронічними захворюваннями, наприклад, діабетом або гіпертонією. Причому це стосується людей навіть молодше 40 років.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Мічиганського університету. Вони помітили, що, як правило, гормон тестостерон пов’язують з сексуальним здоров’ям, статевим потягом і збереженням м’язової маси. Однак нова наукова робота свідчить і про зв’язок з іншими показниками здоров’я. Зокрема, зменшення рівня тестостерону призводить до погіршення загального стану здоров’я, збільшення ризику розвитку хронічних хвороб.

У ході дослідження вчені оцінили, якою мірою гіпогонадизм, який виникає, коли статеві залози виробляють невелику кількість гормонів, зустрічається серед людей всіх віків, і як він впливає на стан здоров’я. Вони вивчили поширеність дев’яти хронічних станів, у тому числі діабет другого типу, артрит, серцево-судинні захворювання, інсульт, хвороба легенів, високий рівень тригліцеридів, гіперхолестеринемію, гіпертонію і клінічну депресію. Це було виявлено серед більш ніж 2 тисяч чоловіків, вік яких перевищував 20 років.