Вплив зайвої ваги на здоров’я може бути більш глибоким, аніж уявляється. В цьому змогли переконатися фахівці Гарвардського університету, які прийшли до висновку, що повнота може виявитися спусковим механізмом для розвитку мало відомого поки науці синдрому.

Зокрема, дослідники виявили зв’язок між зайвою вагою у людини і появою у неї так званого синдрому втомлених ніг – специфічного неврологічного порушення. Синдром втомлених ніг, за словами медиків, є досить “популярним” розладом серед людей – він вражає приблизно кожного десятого жителя планети. Однак морфологія даного стану ще погано вивчена лікарями, а, значить, дієвого способу лікувати цей розлад немає.
 
При проведенні тестів, що охопили більш 65 тис. жінок і більше 23 тис. чоловіків, дослідники виявили, що існує чітка кореляція між проявом симптомів недуги і наявністю зайвих кілограмів у людей. Добровольці з надмірною вагою на 42% частіше страждали від недуги.
 
Фахівці застерігають від легковажного ставлення до синдрому втомлених ніг. Для нього характерні відчуття печіння, повзання мурашок, розпирання і інших неприємних відчуттів в ногах, через які пацієнти відчувають потребу постійно рухати ногами, поки дискомфорт не припиниться. За словами експертів, синдром втомлених ніг це не просто дискомфортне відчуття, а показник порушень в нормальній роботі судин ніг, провісник варикозної хвороби. Вчені вважають, що їх робота стала черговим доказом того, що зайва вага може провокувати виникнення синдрому втомлених ніг, але потрібні ще додаткові дослідження, щоб більш ретельно вивчити всі можливі причини розвитку хвороби.

Читайте також:  102-річна шотландка розповіла, як дожити до такого віку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗВИЧКИ, ВІД ЯКИХ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ЗАЙВА ВАГА

ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ?

ОЖИРІННЯ І ГОРМОНИ