Регулярний відпочинок днем тривалістю всього в 5 хвилин може позитивно впливати на рівень інтелекту. Дослідження показало, що ця звичка здатна захистити від старечого недоумства.

Коли штандартенфюрер СРСР Штірліц в культовому фільмі “Сімнадцять миттєвостей весни” вирішив заснути на 10 хвилин по дорозі в Берлін, цей епізод у багатьох глядачів викликав розчулення і навіть посмішку.

Ну хіба може проста людина виспатися за такий короткий період часу? Однак регулярні перерви на сон навіть тривалістю в 5 хвилин щодня здатні поліпшити ментальні здібності і захистити людину від старечого недоумства, як встановили вчені з Китаю.

Вони спостерігали за ставленням до сну у 2 214 здорових людей у віці від 60 і старше, які проживали в декількох великих містах, включаючи Пекін, Шанхай і Сіан.

Із загального числа добровольців 1 534 регулярно спали вдень, витрачаючи на це від 5 хвилин до двох годин, а решта 680 такої звички не мали. Кожен з учасників також взяв участь у тестах на визначення ознак старечого недоумства.

І вони показали суттєву різницю між двома групами-любителями сну і тими, хто вдень не спав. Так, денний сон був пов’язаний з більш розвиненими географічними здібностями, тобто орієнтацією в просторі, більш значним словниковим запасом і збільшенням обсягу робочої пам’яті у літніх людей.

У міру старіння ставлення до сну змінюється, і денний відпочинок стає більш поширеним. Попереднє дослідження не змогли прийти до єдиної думки про те, чи може денний сон бути одним з інструментів профілактики старечого недоумства, і чи не є він одним з її симптомів.

У розвиненому світі приблизно 10% людей старше 65 років мають деменцію, і їх кількість буде рости в міру збільшення загальної тривалості життя на планеті, пише The Daily Mail.