За допомогою нового винаходу науковців люди можуть побачити, чи є в їх продуктах небезпечні для життя і здоров’я мікроби.

Нову харчову плівку створили в Канаді вчені з Університету Макмастер. Коли матеріал торкається до їжі, то може показати, що в ній є патогенні мікроорганізми, які можуть викликати хвороби і навіть смерть.

Цілих 15 років дослідники працювали над створенням нової харчової плівки. Вони використовували крихітні частинки ДНК, які вбудовані в поліетилен. З їх допомогою можна визначити, чи є в їжі шкідливі і небезпечні бактерії.

– Плівка починає змінювати колір, коли торкається до їжі, в якій знаходяться кишкова паличка, харчові бактерії та інші шкідливі мікроорганізми, які можуть викликати інфекцію або навіть смерть, – відзначають дослідники.

Таким чином, за допомогою нового винаходу канадців можна оцінювати якість їжі за кольором плівки, в яку вона упакована. Тому вам не доведеться відкривати їжу і робити експертизи. А адже сьогодні тестування їжі – дуже дорога процедура, та й займає як мінімум один день до отримання результату.

Щоб виявити бактерії в продукті, потрібно взяти упаковку, відкрити її, обробити і віднести в лабораторію, а потім доведеться провести над ним деякі лабораторні процедури. А канадські дослідники постаралися знайти спосіб, який дозволить уникнути зайвої роботи, і зробити її набагато швидшою.