Дієта, багата фруктами та овочами, знижує рівень стресу, згідно з новим дослідженням Університету Едіт Коуен (ECU).

Дослідження вивчало зв’язок між споживанням фруктів та овочів та рівнем стресу у більш ніж 8600 австралійців у віці від 25 до 91 років, які брали участь у дослідженні австралійського діабету, ожиріння та способу життя (AusDiab) Інституту серця та діабету Бейкера.

Результати показали, що у людей, які щодня їли не менше 470 грамів фруктів і овочів, рівень стресу на 10 відсотків нижче, ніж у тих, хто споживав менше 230 грамів. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує вживати не менше 400 грамів фруктів і овочів в день.

Читайте також:  Секрети довголіття: один простий продукт зменшить ризик смерті

Провідний науковий співробітник, к. е. н. кандидат Симоне Радавеллі-Багатіні з Інституту досліджень харчування ECU сказала, що дослідження посилює зв’язок між дієтами, багатими фруктами і овочами, і психічним благополуччям.

«Ми виявили, що люди, які споживають більше фруктів і овочів, менше піддаються стресу, ніж люди з меншим споживанням, що свідчить про те, що дієта відіграє ключову роль у психічному благополуччі», – сказала пані Радавеллі-Багатіні.

Їжа і настрій

Хоча механізми, що лежать в основі того, як споживання фруктів і овочів впливає на стрес, все ще неясні, пані Радавеллі-Багатіні сказала, що ключові поживні речовини можуть бути фактором.

Читайте також:  Хвороба Альцгеймера: вчені виявили «головну причину» хвороби – один продукт може її зупинити

“Овочі та фрукти містять важливі поживні речовини, такі як вітаміни, мінерали, флавоноїди та каротиноїди, які можуть зменшити запалення та окислювальний стрес і, отже, поліпшити психічний стан”, – сказала вона.