За даними американських лікарів, смертність жінок після пологів продовжує зростати, і це відбувається незважаючи на всі досягнення сучасної медицини.

Зокрема, увагу громадськості до цієї проблеми привернула віце-президент з політики охорони здоров’я Американського коледжу акушерів і гінекологів Барбара Леві. Вона заявила про те, що після народження дитини та виписки з пологового будинку жінки повинні приділяти увагу не тільки немовлят, але і свого самопочуття.

«Згідно зі статистикою, більша частина пов’язаних з вагітністю смертей відбувається протягом 42 днів після пологів. Як правило, причиною летального результату породіллі стає інфекція, крововилив або проблеми з серцем», – зазначила Барбара Леві.

За словами експертів, після появи дитини на світ жінки повинні звертати особливу увагу на такі симптоми, як набряки, головний біль, слабкість, запаморочення. Поява цих малоприємних характеристик може виявитися передвісником серйозних патологічних змін в організмі.

Леві пояснила, що близько 67% жіночих смертей можна запобігти завдяки обстеженню, яке назначається на 40 день після народження дитини, – але, на жаль, жінки схильні ігнорувати цей порядок.

Джерело: МедікФорум