ГоловнаНовини Здоров'яПродукт, який врятує від дефіциту вітаміну D в самоізоляції

Продукт, який врятує від дефіциту вітаміну D в самоізоляції

Як розповіла завлабораторією вітамінів і мінеральних речовин ФГБУН «ФІЦ харчування та біотехнології» Наталія Жилінська, є спосіб захиститися від дефіциту вітаміну D в умовах самоізоляції. За її словами, на дефіцит вітаміну D можуть вказувати апатія, втома, сонливість.

Печінка тріски

Відомо, що вітамін D — це група біологічно активних речовин, які організм отримує двома шляхами: синтезує під впливом ультрафіолету і бере з їжі.

За словами експерта, навіть при неможливості поповнювати запаси цього вітаміну, перебуваючи вдома, дефіциту можна уникнути за допомогою печінки тріски. Щодня досить вживати в їжу 25 грамів продукту. Якщо печінка тріски викликає у вас стійке неприйняття, в якості альтернативи можна розглянути вершкове масло, м’ясо, жирну рибу. Корисно супроводжувати ці продукти овочами.

Читайте також:  Іспанський лікар уточнив реальну корисність часнику і куркуми

Як вважає австралійський експерт в галузі охорони здоров’я доктор Рейчел Ніл, щоденне перебування на сонці протягом хоча б 10 хвилин може знизити ризик захворювання коронавірусом. За словами медика, вітамін D, якщо він утворюється під впливом сонячних променів, може істотно підвищити стійкість до інфекцій.

Люди, у яких рівень вітаміну D був знижений, потрапляють в групу по ризику з розвитку ГРЗ і ГРВІ (а COVID-19 відноситься до цієї категорії), зазначає медик.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News