Крики і стогін допомагає знизити рівень болю, як встановили вчені з Університету Сінгапуру. Виявляється, різні звуки, які ми видаємо коли нам боляче, впливають на передачу больових сигналів в організмі.

Крик під час болю є одним з основних інстинктів людини, і тепер вчені зрозуміли, навіщо він потрібен нашому організму. Виявляється, крики і стогони під час болю допомагають знизити неприємні відчуття, так як вони впливають на передачу больових імпульсів від різних органів тіла до мозку. Таким чином, в результаті крику рівень болю знижується.

Біологи раніше припускали, що людина кричить під час болю, щоб попередити інших про небезпеку. Нібито цей інстинкт був закладений в нас еволюційно, коли ми ще жили племенами в умовах ворожого навколишнього середовища. Однак тепер дослідники з’ясували, що ми кричимо заради того, щоб просто відчувати менше болю.

“Крик” а-а-а “і тому подібні звуки на різних мовах проводяться за рахунок простого відкриття рота, при якому язик залишається притиснутим, а губи не згортаються, – пишуть дослідники. – Це дуже простий звук, який вимагає мінімальної артикуляції при максимальній гучності. Він є дуже ефективним методом зниження рівня болю “.

Дослідники зробили цей висновок, коли аналізували, як довго добровольці зможуть тримати свої руки в дуже холодній воді. Ті, кому дозволялося кричати, відчуваючи біль, протрималися найбільшу кількість часу – в 4 рази більше тих, кого просили мовчати.

Читайте також:  Ендокринолог назвала протипоказання до вживання горіхів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ПРИ ЗМІНІ ПОГОДИ

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ПРИ ЗАСТУДІ І НЕЖИТІ

ЯК ПОЗБАВИТИСЯ ВІД БОЛЮ В ГОРЛІ?