Вчені пояснюють, чому артишоки вважаються продуктом довголіття – цей овоч ефективний для профілактики небезпечних патологій.

«Завдяки протираковим властивостям, здібностям знижувати рівень холестерину та наявності сполук, що знижують вікові захворювання, вживання артишоків може стати вашим способом прожити більш довге та здорове життя», – констатують фахівці.

Зокрема, овоч багатий на фітонутрієнти, такі як кверцетин, які забезпечують профілактику багатьох ризиків для здоров’я, включаючи рак, хвороби серця, дисфункцію печінки, високий рівень холестерину та діабет, кажуть вони. Декілька років тому міністерством сільського господарства США проводилося велике дослідження, в якому аналізувалося вміст антиоксидантів у найбільш часто вживаних продуктах. На подив багатьох, артишоки увійшли до четвірки найкращих овочів за їх наявністю у своєму складі.

«В артишоках міститься багато потужних антиоксидантів поліфенольного типу, які можуть сприяти профілактиці та лікуванню раку передміхурової залози, раку молочної залози, лейкемії», – заявили тоді дослідники.

У свою чергу дослідження наукових фахівців з Університету Георга-Августа в Німеччині показало, що фітохімічні речовини, що містяться в цьому овочі, допомагають блокувати секрецію ракових агентів, тим самим придушуючи ангіогенез, пов’язаний з раком.

Крім того, артишоки є гарним джерелом калію, що допомагає регулювати кров’яний тиск. Хлорогенова кислота, що входить до їх складу, виявила у випробуваннях здатність знижувати рівень холестерину, причому «поганого», тобто, ЛПНГ, ліпопротеїнів низької щільності, найбільш небезпечних через своє налипання на стінки артерій. Таким чином, овоч може бути корисним для захисту від гіпертонії та інших хвороб, небезпечних для серця.