Гранат має відразу кілька переваг для здоров’я, вважають вчені. Це потужний антиоксидант, який багатий різними корисними речовинами і компонентами, а також має протизапальні властивості.

Про користь граната йдеться в огляді, який опублікований на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnological Information, NCBI).

Фахівці проаналізували різні дослідження, в тому числі на тваринах, і прийшли до висновку, що вживання граната може допомогти в профілактиці та лікуванні різних захворювань. Йдеться про:

  • раку (легенів, шкіри, товстої кишки, молочних залоз);
  • серцево-судинних захворюваннях (гіпертонії, фіброзі серця);
  • остеоартрозі і ревматоїдному артриті;
  • хвороби Альцгеймера.

Крім того, було виявлено позитивний вплив вживання граната на репродуктивну систему, загоєння ран, показники загального холестерину, а також ЛПНЩ і ЛПВЩ-холестерину.

Читайте також:  «Забудьте про деякі звички»: п'ять порад лікарів для людей після 60 років

Благотворна дія граната може бути пов’язана “з впливом різних біодоступних компонентів і метаболітів на експресію генів”, відзначили вчені.

Щоб більш точно зрозуміти потенціал граната, а також вивчити і довести терапевтичну дію його сполук, необхідні подальші випробування і дослідження на людях, уклали фахівці.