Інсульт небезпечний для життя і вимагає невідкладної медичної допомоги. Після інсульту вам може знадобитися операція і спеціальні ліки, і у вас можуть залишитися довгострокові проблеми з мозком.

Ви не завжди можете запобігти інсульту, але ви можете значно знизити ризик інсульту, змінивши свій спосіб життя, в тому числі дотримуючись здорової дієти.

За даними the Stroke Association, ось шість дієтичних змін, які необхідно внести, щоб знизити ризик. Вам не обов’язково дотримуватися ідеальної дієти, щоб знизити ризик інсульту, вам просто потрібно внести невеликі зміни в свій раціон.

Поряд з регулярними вправами, відмовою від куріння і скороченням алкоголю, здорове харчування може значно знизити ваші шанси на інсульт.

Більше фруктів і овочів

Справа не тільки в скороченні нездорової їжі, збільшення споживання фруктів і овочів може знизити ризик інсульту. Асоціація інсультів пояснила:

“Фрукти та овочі – важливі джерела вітамінів і мінералів. Ви повинні прагнути їсти п’ять порцій фруктів і овочів щодня”.

Деякі експерти рекомендують продукти з високим вмістом калію, такі як солодка і біла картопля, банани, помідори, чорнослив і дині, або продукти, багаті магнієм, такі як шпинат і едамаме, для профілактики інсульту.

Більше клітковини

Клітковина не тільки допомагає довше відчувати ситість, допомагає травленню і запобігає запори, але також знижує ризик інсульту.
“Продукти з високим вмістом клітковини допомагають знизити кількість холестерину в крові. Вибираючи крохмалисті продукти, вибирайте цільнозернові злаки, коричневий рис або такі злаки, як кускус з цільної пшениці».

Менше жиру і цукру

Всі ми потребуємо невеликої кількості жиру і цукру в нашому раціоні, але занадто велика кількість може привести до проблем з вагою, які збільшують ризик інсульту.

“Їжа, обсмажена на олії, маслі або топленому маслі, буде містити велику кількість жиру. Замість цього використовуйте рослинну, горіхову і оливкову олію. М’ясо, жирний сир, готові торти і печиво – всі містять багато насичених жирів, тому постарайтеся обмежити їх кількість в своєму раціоні”.