Почніть прямо сьогодні!

Лікарі попереджають: навіть найкращі вітамінні комплекси і добавки не в змозі забезпечити наш організм всіма необхідними поживними речовинами. Вчені не знають, чому так, але факт залишається фактом: вітаміни, мінерали та поживні речовини, які ми отримуємо у вигляді таблеток і добавок, або не засвоюються повністю, або не працюють так, як «природні». Саме з цієї причини варто прагнути зробити свій раціон максимально корисним і збалансованим — і отримувати все необхідне саме з їжею. Розповідаємо, які продукти особливо корисні для жіночого здоров’я.

Яловичина

Анемія – жіноча хвороба: кожен місяць ми втрачаємо багато крові, крім того, особливості гормональної системи роблять нас більш сприйнятливими до дефіциту заліза. Щоб підтримувати необхідний рівень цієї речовини, їжте яловичину: в ній мало жиру, а заліза — дуже багато. Намагайтеся з’їдати дві-три порції на тиждень, особливо якщо у вас є схильність до анемії або хтось із ваших найближчих родичів хворів на цю хворобу.

Читайте також:  Що не можна їсти при хворобах серця?

Квасоля

Хочете знизити ризик раку молочної залози на 34%? Їжте квасолю, сочевицю або боби хоча б двічі на тиждень. Дослідження, проведене фахівцями Гарварда, підтвердило: регулярне вживання багатої клітковиною квасолі корисно не тільки для здоров’я кишечника, але і для профілактики раку грудей.

Молочні продукти

Дефіцит кальцію – величезна проблема для жінок після 50 років. В цей час кальцій «вимивається» з наших кісток з подвоєною силою, кістки, зуби і склади стають особливо вразливі, а ризик остеопорозу підвищується в кілька разів. Щоб заповнити дефіцит кальцію, їжте молочні продукти, але тільки не знежирені: саме молочний жир допомагає засвоєнню кальцію і захищає наші кістки.

Читайте також:  Яку шкоду алкоголь може заподіяти людям, які дотримуються дієти

Помідори

Всього одна порція свіжих помідорів покриває половину добової норми вітаміну А, який необхідний для «виробництва» колагену. Ще одна корисна речовина, яким багаті помідори – лікопін. Це антиоксидант, який зміцнює імунну систему, захищає очі від легких пошкоджень і допомагає запобігти раку молочної залози і хвороби серця.

Ягоди

У чорниці, лохині, полуниці, вишні, ожині та інших ягодах багато антиоксидантів, які допомагають в боротьбі зі зморшками, підтримують мозок в тонусі і знижують ризик раку.

Насіння

Лляні, соняшникові, гарбузові — всі вони містять багато клітковини (майже у всіх дорослих вона в дефіциті), багаті ненасиченими жирними кислотами (необхідними для здоров’я судин і захисту від інсульту). У них багато вітамінів і мінералів, які важко отримати з інших джерел. А насіння льону до того багаті лігнанами — природними сполуками, що нагадують за своїми властивостями естроген, які здатні знизити ризик раку молочної залози.

Читайте також:  Взимку у напої корисно додавати прянощі

Волоський горіх

Знизити ризик діабету, раку, інсульту, серцево-судинних захворювань, деменції і навіть продовжити життя? На все це здатні звичайні волоські горіхи. Численні дослідження підтверджують: жменя волоських горіхів кожен день – найпростіша інвестиція в здоров’я, яку може дозволити собі кожен з нас.

Зелень

Вітамін К – ще один важливий вітамін, необхідний для здоров’я кісток. Як показали результати декількох досліджень, у жінок, які регулярно їдять продукти з високим вмістом вітаміну К, в результаті ризик переломів знижується на 30%. Шпинат, зелень і навіть броколі — чемпіони за вмістом цього вітаміну, їжте їх частіше!