Людям з проблемами нирок лікарі рекомендують уникати споживання оброблених продуктів.

Здорові нирки врівноважують мінеральний баланс тіла, перш за все, солі і калію. Завдяки їх функціонуванню зберігаються корисні поживні речовини і викидаються відходи з сечею, виробляються гормони, що впливають на роботу інших органів.

Говорячи про харчування, що допомагає підтримувати здорове функціонування нирок, знижує ризик їх пошкоджень, фахівці розповіли, які продукти повинні бути в раціоні – про це повідомляє видання Times Now.

Вода. Клітини тіла використовують воду для транспортування токсинів в кровотік. Ця кров проходить через нирки, а потім організм використовує воду, щоб відфільтрувати токсини і створити сечу, що виводить їх з організму. Ось чому для гарної форми нирок важливо споживати достатньо чистої вологи, що не містить солі і цукру.

У той же час фахівці відзначають, що «при наявних захворюваннях нирок лікар повинен визначати, яку кількість води і білка слід споживати щодня».

Яблука. Є хорошим джерелом пектину-розчинної клітковини, що допомагає знижувати рівні холестерину і глюкози, а також антиоксидантів. Цей фрукт дуже корисний для нирок: він допомагає поліпшити функціонування кровоносної системи і кровопостачання парного органу.

Риба. Жирні кислоти омега-3 є незамінними поживними речовинами, які наш організм не може виробляти сам. Холодноводна жирна риба є їх відмінним природним джерелом. Жири омега-3 сприяють зниженню кров’яного тиску, що знижує ризик пошкодження нирок.

Журавлина. Ягода відома своєю захисною дією від інфекцій сечового міхура, її компоненти запобігають прилипання бактерій до стінки сечового міхура. У тому ж дусі журавлина покращує здоров’я нирок.

Обережніше з продуктами, що містять фосфор! Люди з проблемами нирок повинні контролювати вміст фосфору і калію в продуктах і їсти їх менше. До продуктів з низьким вмістом фосфору відносяться свіжі фрукти і овочі, хліб, макаронні вироби, рис, кукурудза. Високим вмістом фосфору відрізняються м’ясо, птиця, вівсяні пластівці, молочні продукти, боби, консерви, кола.