Рак важливо виявити на ранній стадії. Тому жінки не повинні пропускати періодичні огляди, особливо у гінеколога і мамолога.

Найпоширеніший рак у жінок – пухлини молочної залози. Згідно зі статистикою, протягом життя ризик захворіти для кожної жінки в середньому дорівнює 13%, а ймовірність смерті від цієї хвороби – 2,6%. Це дуже високі цифри. Ймовірність розвитку раку зростає з віком.

До 30 років необхідно щомісяця проводити самообстеження і спостерігати, чи не виникають якісь зміни грудей. Мамографію рекомендують робити починаючи з 30 років раз на два роки, а якщо ви в групі ризику, починати обстеження потрібно в більш ранньому віці і проводити їх частіше. Після 40 років робити УЗД і/або рентген потрібно раз на рік, жінкам з груп ризику рекомендуються більш часті обстеження, а також МРТ.

Ще одна досить поширена жіноча хвороба-рак шийки матки. Фахівці запевняють, що при проходженні регулярних оглядів пропустити цей вид раку практично неможливо. До 29 років рекомендується здавати мазок Папаніколау раз в три роки, у віці від 30 до 65 років – раз в п’ять років. Не менше одного разу на рік потрібно здавати мазок на цитологію. При наявності ерозії або діагностованій наявності онкогенних штамів ВПЛ лікар призначить вам додаткові обстеження.

В останні кілька десятиліть істотно збільшилася кількість випадків раку кишечника. Для тих, хто знаходиться в групі ризику по спадковості або наявних захворювань, є свої скринінгові програми. Всім іншим рекомендується після 50 років обов’язково пройти колоноскопію. Якщо ніяких проблем не виявлено, обстеження повторюють через 5-10 років.