ГоловнаНовини Здоров'яЯкі обстеження на рак треба проходити жінкам? Навіть якщо нічого не турбує

Які обстеження на рак треба проходити жінкам? Навіть якщо нічого не турбує

Рак важливо виявити на ранній стадії. Тому жінки не повинні пропускати періодичні огляди, особливо у гінеколога і мамолога.

У лікаря

Найпоширеніший рак у жінок – пухлини молочної залози. Згідно зі статистикою, протягом життя ризик захворіти для кожної жінки в середньому дорівнює 13%, а ймовірність смерті від цієї хвороби – 2,6%. Це дуже високі цифри. Ймовірність розвитку раку зростає з віком.

До 30 років необхідно щомісяця проводити самообстеження і спостерігати, чи не виникають якісь зміни грудей. Мамографію рекомендують робити починаючи з 30 років раз на два роки, а якщо ви в групі ризику, починати обстеження потрібно в більш ранньому віці і проводити їх частіше. Після 40 років робити УЗД і/або рентген потрібно раз на рік, жінкам з груп ризику рекомендуються більш часті обстеження, а також МРТ.

Читайте також:  У тілах померлих від COVID-19 виявлено несподівані зміни

Ще одна досить поширена жіноча хвороба-рак шийки матки. Фахівці запевняють, що при проходженні регулярних оглядів пропустити цей вид раку практично неможливо. До 29 років рекомендується здавати мазок Папаніколау раз в три роки, у віці від 30 до 65 років – раз в п’ять років. Не менше одного разу на рік потрібно здавати мазок на цитологію. При наявності ерозії або діагностованій наявності онкогенних штамів ВПЛ лікар призначить вам додаткові обстеження.

В останні кілька десятиліть істотно збільшилася кількість випадків раку кишечника. Для тих, хто знаходиться в групі ризику по спадковості або наявних захворювань, є свої скринінгові програми. Всім іншим рекомендується після 50 років обов’язково пройти колоноскопію. Якщо ніяких проблем не виявлено, обстеження повторюють через 5-10 років.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News