Дослідники з Університету Квінсленд довели, що щоденне вживання латте або чорної кави не збільшує ризики під час вагітності. А це означає, що майбутні мами можуть спокійно вживати улюблений напій.

Кава не підвищує таких небезпек під час вагітності, як викидні, передчасні пологи або навіть мертвонародження. Сьогодні існують рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, які свідчать, що вагітним необхідно вживати не більше 300 мг кофеїну або дві-три чашки на день.

Однак ця порада заснована на спостережних дослідженнях, в ході яких було досить складно визначити, що саме становить небезпеку для вагітних – каву, або інші фактори ризику на кшталт куріння, неправильного харчування або спиртних напоїв.

І ось зараз дослідники хотіли з’ясувати, чи справді кава сама по собі збільшує ризик несприятливого результату вагітності, чи це не так. Вплив вживання кави частково пов’язаний із генетикою – певним набором генетичних варіантів, які впливають на те, як багато кави нам потрібно.

Дослідження показало, що ці варіанти впливають не лише на споживання кави серед населення загалом, а й серед вагітних. За допомогою так званої менделевської рандомізації, що використовує 8 генетичних варіантів, що передбачають поведінку вагітних по відношенню до кави, вчені досліджували, чи ці варіанти пов’язані з результатом пологів.

Оскільки не можна було змушувати групу майбутніх мам вживати набагато більше кави, ніж це допускається, застосовувався генетичний аналіз, який імітував рандомізоване контрольоване дослідження. Він показав, що любителі кави не мали підвищеного ризику викидня, мертвонароджень або передчасних пологів.