Тонка талія – це не лише красиво. Це ще показник здоров’я! Хірург-онколог Інна Туліна розповіла, як зменшити обсяг талії без особливих зусиль.

По обхвату талії можна визначити, здорова людина чи ні. Норма для жінок – до 80 см, для чоловіків – до 94 см. Все, що більше, говорить про те, що у вас є зайва вага та вісцеральний жир, що обволікає ваші внутрішні органи.

Найчастіше причина надто широкої талії криється у банальному переїданні. Як же взяти під контроль апетит?

«По-перше, перестаньте годувати себе перед телевізором та смартфоном. Відчуйте смак їжі, насолоджуйтеся ним. Оцініть блюдо як дороге вино: його колір, аромат, подачу, текстуру, кислотність, насолоду, післясмак… Ця вправа поверне задоволення від моркви, тюфтель, яблук», — каже експерт.

Купуйте тарілку невеликого діаметру та їжте з неї. Так ви з’їдатимете менше.

Відмовтеся від солодких газованих напоїв. І навіть фруктові фреші не завжди корисні. Краще з’їжте цілий фрукт — у ньому більше клітковини.

Не купуйте готову їжу та напівфабрикати. Готуйте будинки самі, так ви зможете контролювати інгредієнтний склад та кількість доданого цукру.

Намагайтеся відмовитися від цукру. Якщо без солодкого смаку ніяк, спробуйте корисний цукрозамінник еритритол.

У кожен прийом їжі включайте по можливості овочі та ягоди.

Відмовтеся від переробленого м’яса (ковбаса, сосиски тощо). Там величезна кількість трансжирів та солі.

Найчастіше ходіть пішки, це допоможе спалити калорії та дасть організму сигнал, що відкладати запаси в жир не потрібно.

Перегляньте свої харчові звички. Почніть з елементарного. Наприклад, якщо ви звикли будь-який прийом їжі закушувати солодким, згодом постарайтеся поступово уникнути цієї залежності.

Навички реально відіграють дуже важливу роль і йдучи на поводу у них, ми можемо з’їдати багато зайвого та непотрібного нам. Нехай ваші звички працюють на вас, а не проти вас.