Іспанська газета La Vanguardia перерахувала продукти, які підтримають роботу імунітету, а значить, захистять організм від вірусів.

У топ-10 найкорисніших для імунної системи потрапили містить алліцин часник, чорниця, яка володіє антиокислювальними властивостями, багатий вітаміном E мигдаль, бульйон, броколі, гриби, темний шоколад і цитрусові.

Очолив список часник, який вважається природним антибактеріальним, антивірусним і привогрибковим засобом. За ним слідують мигдаль і чорниця, що захищає дихальні шляхи.

Лікарі радять включити в раціон бульйон з курки або індички, що перешкоджає утворенню слизу при застуді, солодка картопля, багатий бета-каротином і броколі, що містить вітаміни, мінерали, антиоксиданти і клітковину.

Також корисні гриби, темний шоколад, цитрусові, гранат, ківі, папайя, шпинат, паростки пшениці, молюски та устриці.

Серед спецій для зміцнення імунітету відмінно підходять імбир і куркума, серед напоїв — зелений чай і кефір.

Раніше повідомлялося, що медики назвали кілька корисних щоденних звичок для захисту від коронавірусу COVID-19. Так, потрібно частіше мити руки, прикривати рот, ніс при кашлі або чханні, дезінфікувати поверхні і підвищувати імунітет: люди з ослабленою імунною системою частіше піддаються зараженню. Крім того, потрібно правильно харчуватися, мати посильне фізичне навантаження, здоровий сон, уникати стресів.