Є багато варіантів, як збільшити тривалість життя. Серед способів, які допоможуть прожити довше, є прості та доступні, а результати досліджень на тему довголіття можуть навіть здивувати.

Кава та довголіття

Якщо пити каву в помірних кількостях, то вона корисна для довголіття. Так, дослідження вчених з Університету Південної Каліфорнії (США) за участю понад 180 тис. людей показало, що вживання кави пов’язане з нижчим ризиком смерті від хвороб серця, раку, інсульту, діабету, захворювань органів дихання та нирок. Люди, які щодня випивали чашку кави, мали на 12% менше шансів померти протягом періоду дослідження, порівняно з тими, хто не вживав цей напій. У тих, хто випивав щодня від двох до трьох чашок на день, ймовірність смерті знижувалася на 18%, пише StudyFinds.

Зайва вага та довголіття

В іншому дослідженні вчені дійшли несподіваного висновку: молоді люди зі здоровим індексом маси тіла (ІМТ), які в пізньому віці набирають надмірну вагу, але ніколи не страждають на ожиріння, мають більше шансів на довголіття навіть у порівнянні з тими, хто зберігає нормальний ІМТ на протягом усього життя.

Мікробіом кишечника та довголіття

Ще одне дослідження показує, що довголіття може залежати від поєднання бактерій у нашому кишечнику. Як зазначають автори роботи, кишковий мікробіом ставав усе більш унікальним у міру того, як учасники дослідження були старшими. У довгожителів спостерігалися певні відмінності у складі бактерій. “Наприклад, відомо, що індоли (продукт життєдіяльності багатьох “хороших” бактерій, що мешкають у кишечнику. – ред) зменшують запалення в кишечнику, а хронічне запалення вважається основним фактором прогресування захворювань, пов’язаних зі старінням”, – пояснює один із авторів дослідження. доктор Томаш Вільманскі.