Коли справа стосується здоров’я кишечника, який багато лікарів називають головним органом довголіття, в раціон рекомендується включати пробіотики. Було доведено, що ці мікроорганізми допомагають підтримувати роботу травного тракту і навіть зміцнюють імунітет.

Найпростіший спосіб отримати порцію пробіотиків – з’їсти натуральний йогурт, проте деякі дієтологи вважають, що найкращим джерелом корисних бактерій є кефір.

Лікар-дієтолог Меліса Ріфкін (Melissa Rifkin), засновник компанії Melissa Rifkin Nutrition, пояснила, що обидва продукти є кисломолочними і мають схожий профіль поживних речовин. Проте кефір часто містить більше пробіотиків – за деякими даними, в середньому 61 штам бактерій.

Як відзначили в Cleveland Clinic, за допомогою пробіотиків можна знизити запальні захворювання кишечника, поліпшити його роботу і зменшити симптоми СРК (синдром роздратованого кишечника).

Читайте також:  Названо 6 перевірених звичок, які допомагають збільшити тривалість життя

Крім того, метааналіз, опублікований в World Journal of Gastroenterology, показав, що пробіотики можуть усунути симптоми захворювань, пов’язаних з бактерією H. Pylori, яка викликає виразкову хворобу, хронічний атрофічний гастрит і рак шлунка.

Крім цього, вживання кефіру пов’язують з поліпшенням метаболізму холестерину, антимікробну активність, придушенням пухлин і збільшенням швидкості загоєння ран.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News